Bize Ulaşın

İletişim Bilgileri:

Herhangi bir sorunuz var mı? :

0212 573 68 68

Adres:

Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah Selenium Retro E5 Çobançeşme Yan Yol Kat:3 No:18/55-58 A Blok Ataköy 34158 Bakırköy / İSTANBUL


Barter Çeki

BARTER ÇEKİ NEDİR NE İŞE YARAR VE NASIL KULLANILIR

Barter çeki mal değişim işlemlerinin birebir değil daha rahat ve özgürce istediğiniz şartlarda ve istediğiniz kişilerle yapabilmenizi sağlayan mal veya mülk değişim aracıdır.

Barter çeki banka çeki gibi vadesi olan bir çek değildir. Çek satıştan bir gün önce barter şirketinde size teslim ediliyor ve sizin adınıza  orada hesap açılıyor ve o hesaba çek tutarı ne kadarsa anlaşılan bu tutar havale yapılıyor.

Yani çek kesildiği anda sizin hesabınıza alacak bakiyesi geçer. Siz satışta kalan ödemeyi nakden alıp imzayı atar, sonra isterseniz bir gün sonra bile bu çek karşılığında barter sisteminde sunulan ürünlerden arzu ettiğinizi, istediğinizi istediğiniz tarihte alabilirsiniz.

Tek parça çek kesilip size teslim ediliyor ancak yanında çek karnesi veriliyor buda bakiyenizi parça parça çek keserek kullanabilmeniz için.

Yani karşılığı nakit değil mal veya mülk alımı yapabilenecek bir çektir. Tüm işlemler yazılı sözleşmelerle imzalanarak protokol ve sözleşmelerle yapılmaktadır.

Burada bilmeniz gereken tek en önemli olan şey sattığınız şartlarda alım yapabiliyorsunuz. Yani alım yaparken alacağınız mal veya mülkün yarısını nakit yarısınıda barter çeki ile ödeyerek alabiliyorsunuz.

Tüm işlemlerin organizasyonu ,Green Gold Barter şirketi tarafından yapılmaktadır. Çeki kesicek olan kişi daireyi alacak olan kişidir.

Fakat işlemlerin tamamı Green Gold Barter tarafından takip edilir. Barter şirketlerindeki üyelik kelimesi bir klüp üyeliği gibi değildir.

Adınıza cari hesap açılıp çek tutarının o hesaba aktarılması için yapılmaktadır.

İnşaat sektöründe sunulan ürünlerin çoğu işçilikli verilmektedir. Sadece malzeme olarak alınamamaktadır.